12.05.2009

ilişkiler

Kadın sudur,
Saydamdır. İçini göremezsiniz. Rengi yoktur. Sizin şeklinizi alıverir kendine yakın hissettiğinde. Sizin gibi yaşar, sizin gibi düşünür, sizin gibi konuşur. Sizin renginiz olur. Ay ışığını üzerinde dans ettirebilecek kadar etkileyicidir. Berraktır. Hayat verendir. Büyütendir. Sadedir. Hissetmesi izlemekten güzeldir.

Suyun, şeklinizi verdiğiniz kaptan taşma ya da kabı dolduramama ihtimalinin sonunda acıklı ayrılık hikâyeleri belirir.

Erkek ateştir.
Güçlü ve yok edendir. Sönse de yeniden alevlenebilir. Sıcaktır. Görkemli ve egemendir. İnsanları kendine taptıracak kadar yükseklere çıkabilir.
Denetlenmesi zor ve tehlikelidir. Söndükçe harlanır. Oluşma biçimini izletir. Duman tüter sürekli üzerinden. Kendi haline bırakırsan söner. İzlemesi hissetmekten güzeldir.

Su ateşi söndürebilir eğer içine girdiği kabın altındaki ateş onu buharlaştırmamışsa.

Erkek kadınsız, kadın erkeksiz olamaz.
İlişkiler zordur. Uyum gereklidir. Birbirini çeken fiziksel özelliklerin yanında, duygusal, zihinsel ve ruhsal özellikler gerektirir. Her ne kadar öncelik fiziksel özelliklere verilse de uzun süreli uyum için ruh birlikteliği aranmalıdır.
İlişkileri yıpratan en güçlü etmen özel bir ilişki yaşandığı yanılgısıdır. Sadece yaşayana özgü olması istenir.
Diğerleri gibi olmama düşüncesi aklın oynadığı oyunlardan biridir. Herkeste olmayana sahip olmak çok çekici gelir. Riske girilmeye değer bir zardır. Zar itina ile yutulur. Özel olma duygusu, özel olduğu düşünülen ilişkiyi kemirmeye başlar.
Dişi ya da erkek olan akıl mıdır, beden midir? Cinsel birlikteliği akıl mı ister, beden mi ister? Oysaki orgazm fizikseldir… Akıl hiçbir şekilde tatmin edilemez.
Akla üstün gelen aşktır. Aşk bütünlüktür.

Aşk, ateşle kaynayan suyun üstünde tüten buhardır. 

Design by Blogger Buster | Distributed by Blogging Tips