27.06.2012

ben neydim onca bizden sonra?

Tamamlamıştın beni.
Eksiksizdik. Birin parçalarıydık. Fazlamız vardı, azımız yoktu.
Hikayemiz gözlemlerle değil, tanıklıkla geçti. Dışarıda tutamadık birimizi. Olduğum günden bugüne kadar ne yaşandıysa birlikte yaşadık. İzlemeye fırsatımız olmadı, dahil olduk hep.
Oyun senindi, oynayan bendim. Kuralları sen koymuştun, kazanan ya da kaybeden ben oldum. Rakipleri sen seçtin, ödülleri ben aldım.
An senindi, geçmiş ve gelecek benim. Sen anı değiştirebiliyordun ama ben benimkilere dokunamıyordum. Sonsuz anın tadı senin keyfindi, anılar ve hayal kurmaksa benim keyfim. Birin parçalarıydık.
Benim söylediklerimi sen düşünmüştün. Ben başkalarıyla değil hep seninle konuştum. Deli sanmasınlar bizi diye onlara döndüm konuşurken.
Sen öğreniyordun, ben unutuyordum. Varlığımı bildiğim an, sen fısıldamıştın bana olan biteni. Sora sen hep ezberledin, not aldın, ben aldığın notlardan öğrendim yaşamı. Sen yazardın, ben kahramanın.
İlk seninle seviştim. Sonra da başkasıyla sevişemedim. Her orgazmım da aklımda sadece sen vardın. Hikayemiz aşk ve birliktelik üzerine kurulu. Eşsizdik. Ayrılmaz.
Benim gördüklerimi sen çizmiştin. Renklerine anlamları ben yükledim.
Ben hep sordum sen hep cevapladın. Soracağımı bildiğin ve cevapların hazır onca sorum var bize dair, sorulmamış. Benim olan senindi de. Başka türlüsü düşünülemezdi.
Kimi sana kadın bana erkek dedi sevgili olduk.
Kimi sana bilinç bana ruh dedi insan olduk.
Kimi sana zaman bana eylem dedi sonuç olduk.
Kimi sana tanrı bana kul dedi sonsuz olduk.

 

Design by Blogger Buster | Distributed by Blogging Tips